Články

Makro & Odvetvia | Svet

Nízke ceny ropy podporia globálnu ekonomiku

Globálna ekonomika môže rásť o 0,3 % až 0,7 % rýchlejšie


Makro & Odvetvia | Svet

OECD: rast globálnej ekonomiky sa v najbližších dvoch rokoch zrýchli

Eurozóna porastie podľa najnovšej prognózy na budúci rok tempom 1,1 %, tento rok 0,8 %. USA a Veľká Británia budú rásť tri krát rýchlejšie.


Makro & Odvetvia | Svet

Čína je tretím najväčším zahraničným investorom na svete

Čínske ministerstvo obchodu prijalo nové opatrenia na podporu zahraničných investícií zo strany domácich podnikov, tie v tomto roku preinvestovali vyše 52 mld. USD


Makro & Odvetvia | Svet

Ekonomický prehľad 29. týždeň: EÚ a svet

Čína zažehnáva obavy zo spomalenia, FED otvára rýchlejšiu cestu k posilneniu kurzu dolára, Volkswagen sa zaujíma o Fiat, európske stavebníctvo opäť spomaľuje. Prehľad vybraných ekonomických správ zo sveta za uplynulý týždeň.


Makro & Odvetvia | Svet

Ekonomický prehľad 28. týždeň: EÚ a svet

Májové spomalenie priemyselnej produkcie v najväčších krajinách Eurozóny, rozhodnutie americkej centrálnej banky o ukončení kvantitatívneho uvoľňovania kurzom eurodolára príliš nepohlo. Prehľad vybraných ekonomických správ zo sveta za uplynulý týždeň.


Makro & Odvetvia | Svet

Makro prehľad 27. týždeň: EÚ a svet

Oživenie v Eurozóne stagnuje, úrokové sadzby na euro zostanú ešte dlho na minimálnej úrovni, čínska ekonomika sa opäť spamätáva. Prehľad vybraných ekonomických správ zo sveta za uplynulý týždeň.


Makro & Odvetvia | Svet

Makro prehľad 26. týždeň: EÚ a svet

Americká ekonomika so silnými fundamentami napriek výraznému poklesu v 1Q2014, nemecká ekonomika postihnutá ukrajinskou krízou, Gazprom sa vyhráža európskym odberateľom. Prehľad vybraných ekonomických správ zo sveta za uplynulý týždeň.


Makro & Odvetvia | Svet

Výrobné náklady vo východnej Európe na úrovni USA

Rast miezd a cien energií, pomaly rastúca produktivita práce a posilnenie domácich mien obrali za posledné desaťročie viaceré obľúbené výrobné destinácie o ich nákladovú výhodu


Makro & Odvetvia | Svet

EÚ chce navrhnúť USA zrušenie dovozných ciel na 96% tovarov

Podľa neoficiálnych informácií má Európska komisia v rámci rokovaní o dohode TTIP predložiť predstaviteľom USA návrh na liberalizáciu obchodu, ktorý má pokryť prakticky všetky tovary dovážané do EÚ.


Makro & Odvetvia | Svet

Nepokoje na rozvíjajúcich trhoch hrozbou pre európske banky

Európske finančné domy v prípade turbulencií na trhoch v krajinách ako Brazília, India, Turecko, či Juhoafrická republika podstupujú podľa analytikov omnoho vyššie riziko ako napríklad americké banky


Makro & Odvetvia | Svet

WTO / Bali: šanca na väčšiu diverzifikáciu exportu

Štyri pätiny slovenského exportu končia v stagnujúcej EÚ. Dohoda WTO môže pomôcť slovenským firmám diverzifikovať svoje exportné trhy a etablovať sa v rýchlejšie rastúcich regiónoch sveta.


Makro & Odvetvia | Svet

Čo potrebujete vedieť o obchodovaní s Čínou

Vybrané aspekty obchodovania s Čínou – vymožiteľnosť pohľadávok, možnosti riešenia sporov, podnikateľská klíma, obchodný protokol, užitočné informačné zdroje, a ďalšie.


Makro & Odvetvia | Svet

Aktivita čínskych továrni v auguste posilnila

Čína posiela zvyšku sveta dobré správy, ktoré naznačujú, že jej hospodárstvo prestáva po dlhšej dobe spomaľovať


Hľadať v článkoch